My Favorite Movies
| flaminginferno1313's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993, PG) |
|
|
| 2 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
|
| 3 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
|
| 5 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 6 |
Secondhand Lions (2003, PG) |
|
|
| 7 |
Angels in the Outfield (1994, PG) |
|
|
| 8 |
Inside Man (2006, R) |
|
|
| 9 |
Beverly Hills Ninja (1997, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Untouchables (1987, R) |
|
|
| 11 |
Rent (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Producers (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
Hotel Rwanda (2005, PG-13) |
|
|
| 16 |
Air Force One (1997, R) |
|
|
| 17 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
|
| 18 |
Fahrenheit 9/11 (2004, R) |
|
|
| 19 |
Good Morning, Vietnam (1988, R) |
|
|
| 20 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
|
| 21 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993, PG) |
|
|
| 22 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 23 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007, R) |
|
|
| 24 |
300 (2007, R) |
|
|
| 25 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 26 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 27 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 28 |
The 'Burbs (1989, PG) |
|
|
| 29 |
The Godfather (1972, R) |
|



