My Favorite Movies
| flaviadurante's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Before Sunset (2004, R) |
|
| 2 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|
| 3 |
Vertigo (1958, PG) |
|
| 4 |
The Man Who Knew Too Much (1956, PG) |
|
| 5 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 6 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 7 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 8 |
Brother (2001, R) |
|
| 9 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
| 10 |
Do the Right Thing (1989, R) |










