My Favorite Movies


  Floridaplaya05's Rating My Rating
1
The Godfather (1972,  R)
2
The Godfather, Part II (1974,  R)
3
The Godfather, Part III (1990,  R)
4
Scarface (1983,  R)
5
Carlito's Way (1993,  R)
6
Casino (1995,  R)
7
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
8
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
9
The Departed (2006,  R)
10
Accepted (2006,  PG-13)
11
Memento (2000,  R)
12
The Holiday (2006,  PG-13)
13
School of Rock (2003,  PG-13)
14
Casino Royale (2006,  PG-13)
15
ATL (2006,  PG-13)
16
Hustle & Flow (2005,  R)
17
Half Baked (1998,  R)
18
Screwed (2000,  PG-13)
19
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
23
Flushed Away (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments