My Favorite Movies


  1. FOAMYtheSQUIRELL
  2. Foamy

Action, Comedy, a few chick flicks

  FOAMYtheSQUIRELL's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
One of the most awesome films ever made thanks to Johnny Depp, Jerry Bruckheimer and Gore Verbinski!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
IT'S THE 2ND ONE!!! WHAT MORE NEEDS TO BE SAID!!!
3
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
FRIGGIN GENIUS!!!! way better than the original!! i thought black guys only died in horror movies?
4
Gladiator (2000,  R)
Gladiator
Russel Crowe is the King!!! This film has it all: bloody fights, a cool black dude, love story and a cool twist at the end!!
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
OH YEAH!!! Hayden Christensen sucks!! Go Darth VADER!! Welcome to the Dark Side!!
6
8 Mile (2002,  R)
8 Mile
its eminem what more needs to be said . it F****in Rocks!!
7
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
BRILLIANT!!
8
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
Jack Black is ROCK! and all the kids were ok too.
9
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers
yes!
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
The best of the three!!! Spuerb!! deserved the Oscars it was nominated for!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments