My Favorite Movies


  foreverinblue66's Rating My Rating
1
To Sir, With Love (1967,  Unrated)
2
Overboard (1987,  PG)
3
Grosse Pointe Blank (1997,  R)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
7
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
8
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
9
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
10
Stargate (1994,  PG-13)
11
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
12
Follow Me, Boys! (1966,  G)
13
Better Off Dead (1985,  PG)
14
American History X (1998,  R)
15
The Night the Lights Went Out in Georgia (1981,  PG)
16
Little Darlings (1980,  R)
17
Deadly Friend (1986,  R)
18
The Winning Team (1952,  Unrated)
19
Tuff Turf (1985,  R)
20
Zapped! (1982,  R)
21
Jack's Back (1988,  R)
22
Under Siege (1992,  R)
23
To Hell and Back (1955,  Unrated)
24
True Grit (1969,  G)
25
No Name on the Bullet (1959,  Unrated)
26
Friday the 13th (1980,  R)
27
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
28
Puppet Master (1989,  R)
29
Puppet Master: The Legacy (2003,  Unrated)
30
Puppet Master V (Puppet Master 5: The Final Chapter) (1994,  R)
31
Puppet Master IV (Puppet Master 4) (1993,  R)
32
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) (1990,  R)
33
Puppet Master III: Toulon's Revenge (1991,  R)
34
Retro Puppet Master (Puppet Master 7) (1999,  PG-13)
35
Curse of the Puppet Master (1998,  R)
36
Herbie Rides Again (1974,  G)
37
Herbie Goes Bananas (1980,  G)
38
Herbie Goes to Monte Carlo (1977,  G)
39
The Love Bug (1968,  G)
40
The Breakfast Club (1985,  R)
41
Guess Who's Coming to Dinner (1967,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments