My Favorite Movies


  FrankGoodFella's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
6
Saw (2004,  R)
7
Saw II (2005,  R)
8
White Chicks (2004,  PG-13)
9
Scary Movie (2000,  R)
10
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
12
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
13
Saw III (2006,  R)
14
50 First Dates (2004,  PG-13)
15
Scary Movie 2 (2001,  R)
16
The Longest Yard (2005,  PG-13)
17
School of Rock (2003,  PG-13)
18
The Matrix (1999,  R)
19
American Pie (1999,  R)
20
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
22
Click (2006,  PG-13)
23
The Passion of the Christ (2004,  R)
24
Jackass: Number Two (2006,  R)
25
Jackass - The Movie (2002,  R)
26
Resident Evil (2002,  R)
27
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
28
Jingle All the Way (1997,  PG)
29
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
30
Rambo III (1988,  R)
31
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
32
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
33
Grandma's Boy (2006,  R)
34
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
35
Little Nicky (2000,  PG-13)
36
Mr. Deeds (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments