My Favorite Movies
| Frazier171271467's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Vision Quest (1985, R) |
|
| 2 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 4 |
Step Brothers (2008, R) |
|
| 5 |
Juice (1992, R) |
|
| 6 |
The Warriors (1979, R) |
|
| 7 |
Confessions of a Pit Fighter (2005, Unrated) |
|
| 8 |
How High (2001, R) |
|
| 9 |
Street Kings (2008, R) |
|
| 10 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 11 |
Old School (2003, R) |
|
| 12 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 13 |
Day of the Dead (2008, R) |
|
| 14 |
Scarface (1983, R) |
|
| 15 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 16 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 17 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 18 |
Notorious (2009, R) |
|
| 19 |
300 (2007, R) |



















