My Favorite Movies
| Fred53467689's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pumpkin Karver (2006, R) |
|
| 2 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 3 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
| 5 |
Voodoo (1995, R) |
|
| 6 |
Voodoo Tailz (2002, R) |
|
| 7 |
The Unnamable (1988, R) |
|
| 8 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
| 9 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Poseidon (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Daddy Day Care (2003, PG) |
|
| 12 |
Daredevil (2003, PG-13) |
|
| 13 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 14 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 15 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 16 |
The Craft (1996, R) |
|
| 17 |
The Creeps (1997, PG-13) |
|
| 18 |
Troll (1986, PG-13) |
|
| 19 |
Troll 2 (1990, PG-13) |
|
| 20 |
Shadowbuilder (1998, R) |
|
| 21 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
| 22 |
South Central (1992, R) |
|
| 23 |
An American Haunting (2006, PG-13) |
|
| 24 |
Howard the Duck (1986, PG) |
|
| 25 |
Slither (2006, R) |
|
| 26 |
I Know What You Did Last Summer (1997, R) |
|
| 27 |
I Still Know What You Did Last Summer (1998, R) |
|
| 28 |
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006, R) |
|
| 29 |
The Exorcism of Emily Rose (2005, PG-13) |
|
| 30 |
The Toothfairy (2006, Unrated) |
|
| 31 |
Darkness Falls (2003, PG-13) |
|
| 32 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 33 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 34 |
The Tuxedo (2002, PG-13) |
|
| 35 |
An American Werewolf in Paris (1997, R) |
|
| 36 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 37 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
| 38 |
The Mad (2007, Unrated) |
|
| 39 |
Firewall (2006, PG-13) |



































