My Favorite Movies


  fredjedarkwolf's Rating My Rating
1
Romeo Must Die (2000,  R)
2
Bloodsport (1988,  R)
3
Scream (1996,  R)
4
Scream 2 (1997,  R)
5
Scream 3 (2000,  R)
6
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
7
Freddy vs. Jason (2003,  R)
8
8 Mile (2002,  R)
9
Madagascar (2005,  PG)
10
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)
11
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
12
Halloween (1978,  R)
13
Halloween - Resurrection (2002,  R)
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
15
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
16
Halloween H2O (1998,  R)
17
Bad Boys II (2003,  R)
18
Bad Boys (1995,  R)
19
Fast and Furious (2009,  PG-13)
20
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
21
Scar (2007,  Unrated)
22
Universal Soldiers (2007,  Unrated)
23
Dog Soldiers (2002,  R)
24
The Lost Boys (1987,  R)
25
Minority Report (2002,  PG-13)
26
Scary Movie (2000,  R)
27
Scary Movie 2 (2001,  R)
28
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
29
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
30
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
31
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
32
The Grudge (2004,  PG-13)
33
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
34
The Grudge 3 (2009,  R)
35
Death Race (2008,  R)
36
The Ring (2002,  PG-13)
37
The Ring Two (2005,  PG-13)
38
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
39
The Crow (1994,  R)
40
X-Men (2000,  PG-13)
41
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
nice to see
42
Fantastic Four (2005,  PG-13)
43
House of Wax (2005,  R)
44
The Unborn (2009,  PG-13)
45
How High (2001,  R)
46
Wrong Turn (2003,  R)
47
Wrong Turn 2: Dead End (2007,  Unrated)
48
Kung Fu Panda (2008,  PG)
49
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
50
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
51
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments