My Favorite Movies
| fredrikmlindqvist's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Glengarry Glen Ross (1992, R) |
|
|
| 2 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
|
| 3 |
Wall Street (1987, R) |
|
|
| 4 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 6 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 7 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
|
| 8 |
Boiler Room (2000, R) |
|
|
| 9 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 10 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 11 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 12 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998, R) |
|
|
| 13 |
Rogue Trader (1999, R) |
|


