My Favorite Movies


  FRESHH's Rating My Rating
1
Bad Boys II (2003,  R)
Bad Boys II
bad boys bad boys wat ya gunna do when they come 4 U!!!!
2
Bad Boys (1995,  R)
3
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
4
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Scary Movie 4
i dnt mind this 1 but i like no. 3 better
5
Saw (2004,  R)
Saw
saw is the best scary movie
i luv how he cuts off his foot
6
Saw II (2005,  R)
7
Saw III (2006,  R)
8
S.W.A.T. (2003,  PG-13)
S.W.A.T.
special weapons and tactics
9
The Incredibles (2004,  PG)
10
Children of the Corn (1984,  R)
Children of the Corn
dis is a bit scary
11
War of the Worlds (2005,  PG-13)
12
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
13
The 13th Warrior (1999,  R)
The 13th Warrior
its grusom guys!!! so beware
14
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
Mr. Deeds
i like the waiter stabbing his frost bite foot!!!
15
American Pie (1999,  R)
16
American Pie 2 (2001,  R)
17
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
18
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
19
8 Mile (2002,  R)
20
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
man its a sad story of his life and sum funny scenes! fkin awsome
21
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
22
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
23
Blade (1998,  R)
Blade
i luv his weapons and sunnys
24
Blade - Trinity (2004,  R)
25
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
26
Van Helsing (2004,  PG-13)
27
You Got Served (2004,  PG-13)
You Got Served
i luv this movie coz i like there dance moves
28
Miami Vice (2006,  R)
Miami Vice
this movie isnt as gud as the tv series!
29
The Wog Boy (2000,  Unrated)
30
Heat (1995,  R)
31
School of Rock (2003,  PG-13)
32
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
33
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
34
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
35
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
wat a weired virgin guy!
36
The Hot Chick (2002,  PG-13)
The Hot Chick
so funny!!!
37
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
38
Little Nicky (2000,  PG-13)
Little Nicky
this is an awsum movie
39
The Pacifier (2005,  PG)
The Pacifier
another gud movie
40
XXX (2002,  PG-13)
41
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005,  PG-13)
42
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
43
Big Momma's House (2000,  PG-13)
44
Big Fat Liar (2002,  PG)
Big Fat Liar
pretty gd
45
Surviving Christmas (2004,  PG-13)
46
Twister (1996,  PG-13)
47
The Dish (2001,  PG-13)
48
The Castle (1999,  R)
49
The Nugget (2002,  R)
50
I, Robot (2004,  PG-13)
51
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
52
Fei zhou he shang (The Gods Must Be Crazy III) (Crazy Safari) (1991,  Unrated)
53
The Gods Must Be Crazy (1980,  PG)
54
Anger Management (2003,  PG-13)
Anger Management
whose that pretty girl in the....
55
Big Daddy (1999,  PG-13)
56
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
its the best but i fall asleep while its playing!!
57
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
58
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
59
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
60
Broken Arrow (1996,  R)
61
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
62
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
63
Fat Pizza (2003,  Unrated)
64
The Butterfly Effect (2004,  R)
65
Scary Movie (2000,  R)
66
Scary Movie 2 (2001,  R)
67
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
68
Daredevil (2003,  PG-13)
69
Crash (2004,  R)
70
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
it sucks how chris brown dies in the fist scene!
71
The Crow (1994,  R)
72
The Matrix (1999,  R)
73
The Matrix Reloaded (2003,  R)
74
The Matrix Revolutions (2003,  R)
75
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
76
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
77
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
78
The Longest Yard (2005,  PG-13)
79
Taxi (2004,  PG-13)
80
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
81
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
82
Little Man (2006,  PG-13)
83
Blue Streak (1999,  PG-13)
84
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
85
Meet the Parents (2000,  PG-13)
86
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
87
Ice Age (2002,  PG)
88
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
89
The Animal (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments