My Favorite Movies
| FrogzGirl8422197's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Life as a House (2001, R) |
|
|
| 2 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
|
| 3 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 4 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 5 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 6 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Spanglish (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 12 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 13 |
Frogs (1972, PG) |
|
|
| 14 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 15 |
The Exorcism of Emily Rose (2005, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Players Club (1998, R) |
|
|
| 17 |
Summer Catch (2001, PG-13) |
|
|
| 18 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 19 |
Desperado (1995, R) |
|
|
| 20 |
Once Upon a Time in Mexico (2003, R) |
|
|
| 21 |
The Mexican (2001, R) |
|
|
| 22 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 23 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 24 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
|
| 25 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 26 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
|
| 27 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 28 |
The Life (2004, Unrated) |
|



