My Favorite Movies
| fummyanney's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 2 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 3 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 4 |
What Women Want (2001, PG-13) |
|
| 5 |
We Were Soldiers (2002, R) |
|
| 6 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 7 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 8 |
Conspiracy Theory (1997, R) |
|
| 9 |
Hamlet (1990, PG) |
|
| 10 |
The Passion: Films, Faith & Fury (2006, Unrated) |
|
| 11 |
Edge of Darkness (2010, PG) |











