My Favorite Movies


  gabbygail63070's Rating My Rating
1
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Ladder 49
Sad ending but the movie was great
2
Death Becomes Her (1992,  PG-13)
Death Becomes Her
This is my favorite movie, I could watch it ten times a day and have
3
Practical Magic (1998,  PG-13)
4
Pure Country (1992,  PG)
Pure Country
What can I say it has George Strait in it--got to be great
5
Con Air (1997,  R)
6
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
7
Titanic (1997,  PG-13)
8
The Passion of the Christ (2004,  R)
The Passion of the Christ
One of the best movies I have seen
9
Air Force One (1997,  R)
10
The Truth About Cats & Dogs (1996,  PG-13)
11
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
12
All Dogs Go To Heaven 2 (1996,  G)
All Dogs Go To Heaven 2
This is a good movie for kids
13
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
GREAT movie, even for grown-ups. I loved it
14
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
The Lion King 1 1/2
Pretty good
15
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
Good movie just not as good as the first one
16
Sleepover (2004,  PG)
Sleepover
Daughter loved it
17
While You Were Sleeping (1995,  PG)
18
Twins (1988,  PG)
19
Urban Cowboy (1980,  R)
Urban Cowboy
great movie
20
The Cowboy Way (1994,  PG-13)
The Cowboy Way
crazy but good
21
Raise Your Voice (2004,  PG)
22
The Nativity Story (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments