My Favorite Movies
| gabbyone5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
| 2 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 3 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Howard the Duck (1986, PG) |
|
| 5 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 6 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 7 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 8 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 9 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 10 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 11 |
Clerks (1994, R) |
|
| 12 |
Clerks II (2006, R) |
|
| 13 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 14 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
| 15 |
Grease (1978, PG) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 17 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 18 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 19 |
Hairspray (1988, PG) |
|
| 20 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
| 21 |
Blue Streak (1999, PG-13) |
|
| 22 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 23 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 24 |
Fear (1996, R) |
|
| 25 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 26 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 27 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 28 |
Bad Boys II (2003, R) |




























