My Favorite Movies


  gaz901's Rating My Rating
1
Jacob's Ladder (1990,  R)
Jacob's Ladder
This is how it really is!
2
The French Connection (1971,  R)
The French Connection
Nice hat!
3
Dirty Harry (1971,  R)
Dirty Harry
PUNK!
4
Midnight Express (1978,  R)
Midnight Express
Very nice film.
5
The Ninth Configuration (Twinkle, Twinkle, Killer Kane) (1980,  R)
The Ninth Configuration (Twinkle, Twinkle, Killer Kane)
http://www.youtube.com/watch?v=3VDYaS6Lpvk&NR=1
6
The Exorcist III (1990,  R)
7
Blade Runner (1982,  R)
Blade Runner
Classic SCFI - the future ...
8
Patton (1970,  PG)
Patton
Great battles.
9
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
10
Dark Star (1973,  G)
11
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
12
The Wild Geese (1978,  R)
13
Wild Geese 2 (1985,  R)
14
The Dirty Dozen (1967,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments