My Favorite Movies
Give list a short description
| Ghostbabe55's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
|
| 2 |
Howl's Moving Castle (2005, PG) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Invisible (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 6 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 8 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 10 |
Infection (2005, Unrated)
This was a good movie. I didn't mind reading the subtitles. The setting and the plot of the movie is a little wierd when you first start to watch it but when it gets going your twisted lilttle mind starts to understand what is really going on. It was really creepy and I would actually like to see it again. |
|
|
| 11 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 12 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 13 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 14 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 15 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|



