My Favorite Movies
| ghostek's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
| 3 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
| 5 |
The Chronicles of Riddick (2004, Unrated) |
|
| 6 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 8 |
Cursed (2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 10 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 11 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 12 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 13 |
The Faculty (1998, R) |
|
| 14 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
| 15 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 16 |
Constantine (2005, R) |
|
| 17 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 18 |
Deep Blue Sea (1999, R) |
|
| 19 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
| 20 |
Double Jeopardy (1999, R) |
|
| 21 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 22 |
The Three Musketeers (1993, PG) |
|
| 23 |
Quest For Camelot (1998, G) |
|
| 24 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 25 |
The NeverEnding Story (1984, PG) |
|
| 26 |
Be Cool (2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 28 |
The Saint (1997, PG-13) |
|
| 29 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 30 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 31 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 32 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 33 |
Beethoven's 2nd (1994, PG) |
|
| 34 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
| 35 |
Tomorrow Never Dies (1997, PG-13) |
|
| 36 |
Judge Dredd (1995, R) |
|
| 37 |
Demolition Man (1993, R) |
|
| 38 |
The Prince of Egypt (1998, PG) |
|
| 39 |
Darkness Falls (2003, PG-13) |
|
| 40 |
Race the Sun (1996, PG) |
|
| 41 |
Six Days, Seven Nights (1998, PG-13) |









































