My Favorite Movies

  GirlThePopStarsSingAbout's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
fantastic!!!!!i'm very touched ....
Click to Rate
2
Keith (2007,  Unrated)
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
OMG!!!!!!!!IT'S F.A.N.T.A.S.T.I.C!!!!!!!!!!!!!!!!!
Click to Rate
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Take the Lead (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock 5.0 Stars
i love the songs and Jack Black!!!
Click to Rate
8
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Shall We Dance (2004,  PG-13)
Click to Rate
10
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks 4.0 Stars
they are soooooo cute!
i absolutely love thedore.
how did jesse mccartney and others make their voices so high?
Click to Rate
11
Uptown Girls (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
Elizabethtown (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Pride and Prejudice (2003,  PG)
Click to Rate
14
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
15
Ella Enchanted (2004,  PG)
Click to Rate
16
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
17
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
19
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
20
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
21
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
Click to Rate
22
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
23
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers 4.5 Stars
HAHA!!!!!!!!!
Click to Rate
25
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 3.5 Stars
i love it when he swings here and there!!!
Click to Rate
26
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
29
Stardust (2007,  PG-13)
Click to Rate
30
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
31
The Game Plan (2007,  PG)
Click to Rate
32
The Golden Compass (2007,  PG-13)
Click to Rate
33
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Click to Rate
34
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
35
Ratatouille (2007,  G)
Click to Rate
36
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
37
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
38
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
39
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 3.0 Stars
better than the goblet if the fire
Click to Rate
40
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
41
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
42
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate
43
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
45
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King 3.5 Stars
cool special effects
Click to Rate
46
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
47
Big Fat Liar (2002,  PG)
Click to Rate
48
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Love Wrecked (2005,  PG)
Click to Rate
50
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
Aquamarine (2006,  PG)
Click to Rate
52
Nancy Drew (2007,  PG)
Click to Rate
53
Lady and the Tramp (1955,  G)
Click to Rate
54
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
55