My Favorite Movies
| glaciergirl2005's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 2 |
American History X (1998, R) |
|
| 3 |
Daddy Day Care (2003, PG) |
|
| 4 |
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992, R) |
|
| 5 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
| 6 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987, R) |
|
| 9 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988, R) |
|
| 10 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989, R) |
|
| 11 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991, R) |
|
| 12 |
Misery (1990, R) |
|
| 13 |
Thinner (1996, R) |
|
| 14 |
The Tommyknockers (1993, R) |
|
| 15 |
Stephen King's The Stand (, Unrated) |
|
| 16 |
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) (, Unrated) |
|
| 17 |
Needful Things (1993, R) |
|
| 18 |
The Perfect Storm (2000, PG-13) |
|
| 19 |
Carrie (1976, R) |
|
| 20 |
The Rage: Carrie 2 (1999, R) |
|
| 21 |
Salem's Lot (1979, PG) |
|
| 22 |
Pet Sematary (1989, R) |
|
| 23 |
Pet Sematary Two (1992, R) |
|
| 24 |
Cujo (1983, R) |
|
| 25 |
The Dead Zone (1983, R) |

























