Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  GLAMBARBiExO's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
3
Beauty and the Beast (1991,  G)
4
Casino Royale (2006,  PG-13)
5
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
6
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
7
Cruel Intentions (1999,  R)
8
Forrest Gump (1994,  PG-13)
9
Ice Age (2002,  PG)
10
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
11
Madagascar (2005,  PG)
12
Love Actually (2003,  R)
13
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
16
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
17
Sin City (2005,  R)
18
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
19
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
20
The Incredibles (2004,  PG)
21
The Lion King (1994,  G)
22
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
23
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
24
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
25
The Notebook (2004,  PG-13)
26
V for Vendetta (2006,  R)
27
Troy (2004,  R)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
29
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
30
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
31
Wild Hogs (2007,  PG-13)
32
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
33
The Passion of the Christ (2004,  R)
34
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
35
The Mummy (1999,  PG-13)
36
The Longest Yard (2005,  PG-13)
37
The Hills Have Eyes (2006,  R)
38
The Exorcist (1973,  R)
39
Snakes on a Plane (2006,  R)
40
Shrek (2001,  PG)
41
Shrek 2 (2004,  PG)
42
She's the Man (2006,  PG-13)
43
Seven (Se7en) (1995,  R)
44
Saw (2004,  R)
45
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
46
Night at the Museum (2006,  PG)
47
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
48
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
49
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
50
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
51
Minority Report (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments