My Favorite Movies

  GLO24612112's Rating My Rating
1
12 Angry Men (1997,  PG-13)
Click to Rate
2
28 Days Later (2002,  R)
Click to Rate
3
28 Weeks Later... (2007,  R)
Click to Rate
4
30 Days of Night (2007,  R)
Click to Rate
5
61* (2001,  Unrated)
Click to Rate
6
A Christmas Story (1983,  PG)
Click to Rate
7
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
8
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
9
A Man Apart (2003,  R)
Click to Rate
10
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
11
A Time to Kill (1996,  R)
Click to Rate
12
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
13
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
14
Across the Universe (2007,  PG-13)
Click to Rate
15
Airplane! (1980,  PG)
Click to Rate
16
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
17
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
18
American Graffiti (1973,  PG)
Click to Rate
19
American Me (1992,  R)
Click to Rate
20
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
21
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
22
Amores Perros (2000,  R)
Click to Rate
23
An American Tail (1986,  G)
Click to Rate
24
And Starring Pancho Villa as Himself (1997,  Unrated)
Click to Rate
25
Any Given Sunday (1999,  R)
Click to Rate
26
Apocalypto (2006,  R)
Click to Rate
27
Apollo 13 (1995,  PG)
Click to Rate
28
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
29
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
30
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
31
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Awakenings (1990,  PG-13)
Click to Rate
33
Bad Santa (2003,  R)
Click to Rate
34
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
35
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
36
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
37
Backdraft (1991,  R)
Click to Rate
38
Barbershop (2002,  PG-13)
Click to Rate
39
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
40
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
41
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
42
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
Click to Rate
43
Better Luck Tomorrow (2002,  R)
Click to Rate
44
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
45
Blade (1998,  R)
Click to Rate
46
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
47
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
48
Blood In, Blood Out (1993,  R)
Click to Rate
49
Blow (2001,  R)
Click to Rate
50
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
51
Born in East L.A. (1987,  R)
Click to Rate
52
Boycott (2000,  PG)
Click to Rate
53
Boyz n the Hood (1991,  R)
Click to Rate
54
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
55
Casino (1995,  R)
Click to Rate
56
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
57
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
58
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
59
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
60
Colors (1988,  R)
Click to Rate
61
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
Click to Rate
62
Crash (2004,  R)
Click to Rate
63
Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000,  PG-13)
Click to Rate
64
Dazed and Confused