My Favorite Movies
| godsavethequeener's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Queen (2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Gathering Storm (2002, Unrated) |
|
| 3 |
Elizabeth I (, Unrated) |
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 5 |
Elizabeth (1998, R) |
|
| 6 |
Elizabeth: The Golden Age (2007, PG-13) |
|
| 7 |
Patton (1970, PG) |
|
| 8 |
Into the Storm (2008, Unrated) |
|
| 9 |
Mrs. Brown (1997, PG) |
|
| 10 |
The Deal (2003, Unrated) |
|
| 11 |
Battle of Britain (1969, G) |











