My Favorite Movies


  GodsPrincess1992's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers
The best movie ever!!
2
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
The best movie I've ever seen!!
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Great movie!
5
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
8
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
9
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
10
Baby Take a Bow (1934,  PG)
11
The Blue Bird (1940,  Unrated)
12
The Little Princess (1939,  G)
13
Little Miss Broadway (1938,  Unrated)
14
Heidi (1937,  G)
15
Dimples (1936,  PG)
16
Bright Eyes (1934,  PG)
17
Eragon (2006,  PG)
18
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments