My Favorite Movies


  1. gokhanhepanil1
  2. Gökhan

Give list a short description

  gokhanhepanil1's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption (1994,  R)
2
American Beauty (1999,  R)
3
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
4
The Usual Suspects (1995,  R)
5
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
6
Donnie Darko (2001,  R)
7
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964,  PG)
8
Back to the Future (1985,  PG)
9
Saving Private Ryan (1998,  R)
10
Dead Poets Society (1989,  PG)
11
Scent of a Woman (1992,  R)
12
Full Metal Jacket (1987,  R)
13
Fight Club (1999,  R)
14
Seven (Se7en) (1995,  R)
15
Léon (The Professional) (1994,  R)
16
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
17
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
19
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
20
Of Mice and Men (1992,  PG-13)
21
The Godfather (1972,  R)
22
The Godfather, Part II (1974,  R)
23
The Green Mile (1999,  R)
24
Amores Perros (2001,  R)
25
The Pianist (2002,  R)
26
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
27
Unbreakable (2000,  PG-13)
28
American History X (1998,  R)
29
Braveheart (1995,  R)
30
The Matrix (1999,  R)
31
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
32
Brokeback Mountain (2005,  R)
33
Stand by Me (1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments