My Favorite Movies
| goth69's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 2 |
The Hills Have Eyes (1986, R) |
|
|
| 3 |
The Hitcher (1986, R) |
|
|
| 4 |
Fright Night (1985, R) |
|
|
| 5 |
White Noise (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
White Noise 2: The Light (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Time Machine (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Time Machine (1960, G) |
|
|
| 10 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 12 |
Midnight Express (1978, R) |
|
|
| 13 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
|
| 14 |
Long Time Dead (2002, R) |
|
|
| 15 |
The Ninth Gate (1999, R) |
|
|
| 16 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 17 |
Calamity Jane (1953, G) |
|
|
| 18 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 19 |
Lady in White (1988, R) |
|



