My Favorite Movies
| GothicMangaNerd's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005, PG) |
|
| 2 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Not One Less (Yi ge dou bu neng shao) (2000, G) |
|
| 5 |
Wo de fu qin mu qin (The Road Home) (2001, G) |
|
| 6 |
Geronimo - An American Legend (1993, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 10 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Cars (2006, G) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 14 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
| 15 |
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force) (1996, R) |















