My Favorite Movies


  GothicPsychoGirl's Rating My Rating
1
Queen of the Damned (2002,  R)
Queen of the Damned
I love vampires. And i think they are in some way attractives.
2
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire
I LOVE VAMPIRE MOVIES!!!!!!
3
Underworld: Evolution (2006,  R)
4
Van Helsing (2004,  PG-13)
5
See No Evil (2006,  R)
See No Evil
A mind of a SHYCOPATH, LIKE MEEE!!! JAJAJAJA
6
Jeepers Creepers (2001,  R)
Jeepers Creepers
COOL!!!!!!!!
7
Saw II (2005,  R)
Saw II
A bloody movie.
8
Saw III (2006,  R)
Saw III
Bloody and I like it. I like to suffer.
9
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil
Bloody!!!
10
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
Bloody and wierd
11
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
12
The Hills Have Eyes (2006,  R)
The Hills Have Eyes
BLOODY, WITH GOOD AND INTERESTING VISUALS EFECTS.
13
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
14
28 Days Later (2003,  R)
28 Days Later
Its weird but interesting..
15
The Village (2004,  PG-13)
16
The Hitcher (2007,  R)
The Hitcher
IT'S BLOODY!!!!!!! I LOVE BLOODY MOVIES!!!!
17
The Covenant (2006,  PG-13)
18
Man on Fire (2004,  R)
Man on Fire
This movie make everybody cry. This is a movie to show people how they fell if their kids disapear.
19
Fight Club (1999,  R)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I love magic.
21
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
I love it. It make me cry at the end.
22
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
I love it, it make me cry.
23
A Walk to Remember (2002,  PG)
24
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
I like it because it means that every day have to be like the first date, only that you already know the person.
25
Click (2006,  PG-13)
26
Blood Diamond (2006,  R)
Blood Diamond
Its really shows to all the world, what are the African's going though. I like it alot and i hope you better know if the diamond your buying for ur wife or for u is not a Blood Diamomd. Be carefull.
27
Disturbia (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments