My Favorite Movies


  granjoki2000's Rating My Rating
1
I Love You, I Love You Not (1997,  PG-13)
2
Wristcutters - A Love Story (2007,  R)
3
Love Is the Drug (2006,  R)
4
Love (2005,  Unrated)
5
Love on the Side (Deluxe Combo Platter) (,  R)
6
Book of Love (2004,  R)
7
This Year's Love (1999,  Unrated)
8
Dirty Love (2005,  R)
9
39 Pounds of Love (2005,  Unrated)
10
Women in Love (2005,  Unrated)
11
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
12
The Dead Hate the Living (2000,  R)
13
A Thin Line Between Love and Hate (1996,  R)
14
La Haine (Hate) (1996,  R)
15
Snoop Dogg's Hood of Horror (2007,  R)
16
The Clonus Horror (1979,  R)
17
Horror Express (1974,  R)
18
The Horror Within (2005,  R)
19
The Last Horror Movie (2004,  R)
20
Crucible of Horror (The Velvet House) (1971,  R)
21
Brides of Blood (Island of the Living Horror)(Orgy of Blood) (1973,  Unrated)
22
The Passion of the Christ (2004,  R)
23
The Passion of Ayn Rand (1999,  Unrated)
24
The Good Mother (The Price of Passion) (1988,  R)
25
El (This Strange Passion) (Torments) (1953,  Unrated)
26
Mary Higgins Clark:Crime of Passion (2003,  R)
27
In the Realm of Passion (1979,  R)
28
Passion in the Desert (,  PG-13)
29
The Passion of Joan of Arc (La Passion de Jeanne d'Arc) (1928,  Unrated)
30
The Comedies of William Shakespeare (,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments