My Favorite Movies


  graphicfighter's Rating My Rating
1
The Last Samurai (2003,  R)
2
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
3
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999,  PG-13)
4
The Fountain (2006,  PG-13)
5
Kids Return (1996,  Unrated)
6
V for Vendetta (2006,  R)
7
Madagascar (2005,  PG)
8
The Lion King (1994,  G)
9
The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo kakeru shojo) (2007,  Unrated)
10
Children of Men (2006,  R)
11
Tada, kimi wo aishiteru (Heavenly Forest) (2006,  Unrated)
12
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
15
Nana (2005,  Unrated)
16
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments