My Favorite Movies
| GregquotTheNovalistq's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shade (2003, R) |
|
| 2 |
Slackers (2002, R) |
|
| 3 |
Nemesis Game (2002, R) |
|
| 4 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 5 |
Rounders (1998, R) |
|
| 6 |
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960, PG-13) |
|
| 7 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 8 |
Swordfish (2001, R) |
|
| 9 |
Cheats (2002, PG-13) |
|
| 10 |
Stiletto Dance (2001, R) |
|
| 11 |
Barfly (1987, R) |
|
| 12 |
The Mothman Prophecies (2002, PG-13) |
|
| 13 |
Dragonfly (2002, PG-13) |












