My Favorite Movies
| grlwndr23's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
|
| 2 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 3 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 4 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 5 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 6 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 8 |
Run Lola Run (1998, R) |
|
|
| 9 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 10 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 12 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
|
| 13 |
Better Off Dead (1985, PG) |
|
|
| 14 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 15 |
Fletch (1985, PG) |
|
|
| 16 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
|
| 17 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 18 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998, R) |
|
|
| 19 |
Swingers (1996, R) |
|
|
| 20 |
Four Weddings and a Funeral (1993, R) |
|
|
| 21 |
True Romance (1993, R) |
|
|
| 22 |
High Fidelity (2000, R) |
|
|
| 23 |
The Virgin Suicides (2000, R) |
|
|
| 24 |
Office Space (1999, R) |
|



