My Favorite Movies


  gweniffer92's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
this show is so AWESOME!!!!! harry looks good wit his hair cut! i can't wait for the next one!!!
2
The Invisible (2007,  PG-13)
The Invisible
this show was so kewl!!!!!!! u should really see it
3
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds
love it....its kinda freaky....no im sorry its not [kinda freaky] it is!!!
4
Eragon (2006,  PG)
Eragon
i love this show its awesome!!!
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
this show is kewl....
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
OMG!! I'm Goin C It Tomorrow!!!!! =DDDDD
7
Firehouse Dog (2007,  PG)
Firehouse Dog
this show was better than i thought it was gonna be!!!!
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
this show is kewl
9
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
love it
10
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
this show is so awesome!!!
11
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia
so awesome...it made me cry!
12
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant
OMG ... this show is the best!
13
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3
wow i saw this and it was so awesome!!!
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMG! this movie is so Freaken awesome!!
15
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider
seen it......loved it!!!!
16
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
the is last inuyasha movie i gots 2 see!
17
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
this is a really kewl show!!!
18
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
Tristan & Isolde
this is such an awesome show!!!
19
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
luv this show!!!!!!
20
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
i love this movie!!!!!!!!!!
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
very kewl....
22
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
i love this show.....
23
Evolution (2001,  PG-13)
Evolution
love it.....havent' seen it in a while
24
Epic Movie (2007,  PG-13)
Epic Movie
this show is so funny!!! i luv the jack on here!!!
25
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2
luv it....part 3 iz gonna rock
26
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
kewl
27
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause
love it
28
The Santa Clause 3: The Escape Clause (2006,  G)
The Santa Clause 3: The Escape Clause
love it
29
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Scary Movie 4
awesome
30
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
part 2 wuz better
31
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
awesome
32
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie
so funny
33
Date Movie (2006,  PG-13)
Date Movie
kinda stupid but a [little] funny at the same time
34
The Santa Clause (1994,  PG)
The Santa Clause
O.K.
35
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
its ok......the first two were better [alot better]
36
X-Men (2000,  PG-13)
X-Men
love it
37
X2 (2003,  PG-13)
X2
the best one out of 1 and 3
38
Twister (1996,  PG-13)
Twister
love it
39
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
Music and Lyrics
this is such an awesome show!
40
Treasure Planet (2002,  PG)
Treasure Planet
its kewl
41
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Jurassic Park
haven't seen it yet
42
Jurassic Park III (2001,  PG-13)
Jurassic Park III
kewl
43
Pocahontas II - Journey to a New World (1998,  Unrated)
Pocahontas II - Journey to a New World
kewl
44
Pocahontas (1995,  G)
Pocahontas
love it
45
Walk the Line (2005,  PG-13)
Walk the Line
its ok.....kinda retarted...lol
46
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
ok...it wuz so confusing!
47
Jump In! (2007,  Unrated)
Jump In!
want it
48
I, Robot (2004,  PG-13)
I, Robot
so awesome
49
The Kid (2000,  PG)
The Kid
such a cute show
50
Our Lips Are Sealed (2000,  G)
Our Lips Are Sealed
love it
51
When in Rome (2002,  G)
When in Rome
its ok but not the best
52
Passport To Paris (1999,  G)
Passport To Paris
kewl!!
53
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Charlie's Angels
i so want it
54
Wild Wild West (1999,  PG-13)
Wild Wild West
love dis show
55
Shark Tale (2004,  PG)
Shark Tale
love it
56
Along Came a Spider (2001,  R)
Along Came a Spider
freaky
57
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Fantastic Four
i like this one but the 2nd one is beter
58
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
this is so F-en awesome!! i luv it so much!
59
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
All Dogs Go To Heaven
OOOOO.....I USE 2 LOVE THIS SHOW
60
All Dogs Go To Heaven 2 (1996,  G)
All Dogs Go To Heaven 2
i loved it when i wuz lilttle
61
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) (2007,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys)
so kewl
62
Happily N'Ever After (2006,  PG)
Happily N'Ever After
funny show!!!
63
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
ahhh! this show is so awesome but i wish Chris Brown didn't die!!!
64
Unaccompanied Minors (Grounded) (2006,  PG)
Unaccompanied Minors (Grounded)
it was better than i thought it was gonna be!!! KEWL
65
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing
it so awesome!!!
66
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
i wuv this show...it so kewl!
67
Bedazzled (2000,  PG-13)
Bedazzled
this is so funny!
68
The Waterboy (1998,  PG-13)
The Waterboy
this show is the [devil] funny! lol
69
Shrek (2001,  PG)
Shrek
love it
70
Love Wrecked (2005,  PG)
Love Wrecked
its ok! Amanda is a kewl actor!
71
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time )
its so awesome!!!
72
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
its so awesome! i luv the very ending!
73
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler)
so AWESOME!!!
74
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Wild Hogs
funny
75
Keith (2008,  PG-13)
Keith
i so wanna see this
76
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
Love Don't Cost a Thing
so awesome!
77
American Pie (1999,  R)
American Pie
funny
78
Dawn of the Dead (2004,  R)
Dawn of the Dead
kewl
79
The Fox and the Hound 2 (2006,  G)
The Fox and the Hound 2
such a cute shpw
80
Hairspray (2007,  PG)
Hairspray
i so wanna see this cause zac efron plays in it!
81
The Princess Bride (1987,  PG)
The Princess Bride
luv it
82
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) (2006,  PG)
83
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) (,  Unrated)
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X)
i wanna see it!
84
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
looks kewl
85
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
Last Order: Final Fantasy VII
i'll watch it
86
Naruto the Movie - NCM Event (,  Unrated)
87
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
looks kewl
88
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie)
i bet its awesome!
89
Cardcaptor Sakura - The Movie (1999,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie
idk?
90
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
???
91
Nancy Drew (2007,  PG)
Nancy Drew
it looks good
92
Wolf's Rain (,  Unrated)
93
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Ever After - A Cinderella Story
love it
94
Sailor Moon S (,  Unrated)
Sailor Moon S
once again! i don't no if i watched it r not!
95
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole (1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
i don't no if i watched this one r not!?!
96
Sailor Moon S (,  Unrated)
Sailor Moon S
i don't no if it wuz this one i watched! lol
97
The Craft (1996,  R)
The Craft
so kewl
98
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
Jeepers Creepers 2
awesome
99
Surf's Up (2007,  PG)
Surf's Up
so kewl and funny!
100
Twitches (2005,  Unrated)
Twitches
kewl! part two looks kewl
101
Flushed Away (2006,  PG)
Flushed Away
so funny!!!
102
Jungle 2 Jungle (1997,  PG)
Jungle 2 Jungle
this is one of my fav. shows
103
1408 (2007,  PG-13)
1408
kewl show!!!
104
Peter Pan (2003,  PG)
Peter Pan
i love this show so much.....Jeremy is so cute!!!!!
105
Because I Said So (2007,  PG-13)
Because I Said So
really awesome!
106
Sleeping Beauty (1959,  G)
Sleeping Beauty
awesome!!
107
Honey (2003,  PG-13)
Honey
very kewl show!!!
108
Premonition (2007,  PG-13)
Premonition
this movie is so GOOD!!!! i thought i was gonna get so confused watching this show but i didn't and its really a great show!
109
Bicentennial Man (1999,  PG)
Bicentennial Man
this is a really good show!
110
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
it was really good
111
Van Helsing: The London Assignment (2004,  PG-13)
Van Helsing: The London Assignment
is this like part 2 or something??
112
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody
kewl i didn't no they had a bleach movie!!! wow awesome
113
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
such a great movie
114
Enchanted (2007,  PG)
Enchanted
this show looks kewl ^_^
115
The Golden Compass (2007,  PG-13)
The Golden Compass
it was awesome XD
116
The Eye (2008,  PG-13)
117
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
this freakin show was awesome!!! ...but not as gud as the books...=]

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments