Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies that I have on DVD.
by
Nate
My Household DVDs: #'s - F's
by
Scott
My Household DVDs
by
Scott
Video Collection
by
Mary
Kids
by
Terri
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
mohammd
hadineda2001's Rating
My Rating
1
Baby Einstein - Baby Wordsworth - First Words - Around the House
(2005, Unrated)
2
Baby Einstein - Baby Da Vinci - From Head to Toe
(, Unrated)
3
Baby Einstein - Baby Monet - Discovering the Seasons
(2005, Unrated)
4
Baby Einstein: Baby Galileo Discovering the Sky
(2003, Unrated)
5
Baby Einstein: Baby Neptune Discovering Water
(2003, Unrated)
6
Baby Einstein: Baby Newton Discovering Shapes
(2002, Unrated)
7
Baby Einstein: Baby Shakespeare World of Poetry
(, Unrated)
8
Baby Einstein: Baby Van Gogh World of Colors
(, Unrated)
9
Baby Einstein: Baby Santa's Music Box
(2002, Unrated)
10
Baby Einstein: Baby MacDonald
(2004, Unrated)
11
Lycanthropus (Werewolf in a Girls' Dormitory) (Monster Among the Girls) (I Married a Werewolf )
(, Unrated)
12
Girls Will Be Girls
(, R)
13
The Boys & Girls Guide to Getting Down
(2007, R)
14
Material Girls
(2006, PG)
15
5ive Girls
(2006, Unrated)
16
Kamikaze Girls
(2007, Unrated)
17
The Land Girls
(1998, R)
18
Angel Baby
(1997, R)
19
Just One of the Girls (Anything for Love)
(1985, R)
20
The Baby Maker
(1970, R)
21
Baby Doll
(1956, R)
22
Baby Face
(1933, Unrated)
23
Girls Demand Excitement
(1931, Unrated)
24
Lone Wolf and Cub - Baby Cart in Peril (Kozure Ôkami: Oya no kokoro ko no kokoro)
(1972, Unrated)
25
Lone Wolf and Cub - Baby Cart in the Land of Demons (Kozure Ôkami: Meifumadô)
(1973, Unrated)
26
Lone Wolf and Cub - Baby Cart at the River Styx (Kozure Ôkami: Sanzu no kawa no ubaguruma)
(2003, Unrated)
27
The Cheetah Girls
(2003, Unrated)
28
Big Girls Don't Cry... They Get Even
(1992, PG)
29
Lone Wolf and Cub - Baby Cart to Hades (Kozure Ôkami: Shinikazeni mukau ubaguruma)
(1972, Unrated)
30
Baby Cakes
(, R)
31
Million Dollar Baby
(2004, PG-13)
32
Cry Baby
(1990, PG-13)
33
Mean Girls
(2004, PG-13)
34
The Incredibly True Adventures of Two Girls in Love
(1995, R)
35
Rosemary's Baby
(1968, R)
36
Calendar Girls
(2003, PG-13)
37
Uptown Girls
(2003, PG-13)
38
Baby Boom
(1987, PG)
39
Kids
(1995, NC-17)
40
Kids in America
(2005, PG-13)
41
The Kids Are Alright (1979)
(1979, Unrated)
42
Spy Kids
(2001, PG)
43
Spy Kids 3-D - Game Over
(2003, PG)
44
Swing Kids
(1993, PG-13)
45
Honey, I Shrunk the Kids
(1989, PG)
46
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
(2002, PG)
47
Kids in the Hall - Brain Candy
(1996, R)
48
Bebe's Kids
(1992, PG-13)
49
Kids World
(2001, PG)
50
Sesame Street - Kids' Favorite Songs
(, Unrated)
51
The Garbage Pail Kids Movie
(1987, PG)
52
Sesame Street - Kids' Favorite Songs 2
(, Unrated)
53
Miss Spider's Sunny Patch Kids
(, G)
54
The Freshest Kids - A History of the B-Boy
(2001, Unrated)
55
Kids In The Hall - Same Guys, New Dresses
(2000, Unrated)
56