Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. hakubara
  2. Aritsu

Give list a short description

  hakubara's Rating My Rating
1
Nana (2005,  Unrated)
Click to Rate
2
Death Trance (2005,  R)
Click to Rate
3
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Peacemaker (,  Unrated)
Click to Rate
8
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages (2005,  Unrated)
Click to Rate
9
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
10
A Little Princess (1995,  G)
Click to Rate
11
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
Click to Rate
12
Samurai Pizza Cats (1995,  G)
Click to Rate
13
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Click to Rate
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Nana 2 (2006,  Unrated)
Click to Rate
17
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Click to Rate
18
Tom and Jerry: The Magic Ring (2002,  Unrated)
Click to Rate
19
Tom and Jerry:Hijinks and Shrieks (2003,  G)
Click to Rate
20
Tom and Jerry - The Movie (1993,  G)
Click to Rate
21
Tom and Jerry: Paws for a Holiday (2004,  Unrated)
Click to Rate
22
Tom and Jerry Blast Off to Mars (,  Unrated)
Click to Rate
23
Tom and Jerry - The Fast and the Furry (,  Unrated)
Click to Rate
24
Tom and Jerry - Whiskers Away (1952,  G)
Click to Rate
25
Tom and Jerry (,  Unrated)
Click to Rate
26
The Seven Samurai (Shichinin no Samurai) (1954,  Unrated)
Click to Rate
27
Samurai X - The Motion Picture (1997,  Unrated)
Click to Rate
28
Samurai X - Trust & Betrayal (1999,  Unrated)
Click to Rate
29
Rurôni Kenshin: Seisô hen, (Samurai X: Reflection) (2001,  Unrated)
Click to Rate
30
Samurai X - Trust (,  Unrated)
Click to Rate
31
Samurai X - Betrayal (,  Unrated)
Click to Rate
32
Samurai Jack - The Premiere Movie (2003,  Unrated)
Click to Rate
33
Blood of the Samurai (2001,  Unrated)
Click to Rate
34
Samurai Champloo (,  Unrated)
Click to Rate
35
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
36
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
37
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
38
Aquarian Age Vol 2:Troubled Dreams (2004,  Unrated)
Click to Rate
39
Karas: The Revelation (,  Unrated)
Click to Rate
40
Karas: The Prophecy (2006,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments