Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  HannahHannah394's Rating My Rating
1
Jane Doe: How to Fire Your Boss (2007,  Unrated)
2
Jane Doe: The Harder They Fall (2006,  Unrated)
3
Mystery Woman: Redemption (2006,  Unrated)
4
Jane Doe: Yes, I Remember It Well (2006,  Unrated)
5
Jane Doe: Vanishing Act (2005,  PG)
6
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
7
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
8
50 First Dates (2004,  PG-13)
9
Because I Said So (2007,  PG-13)
10
Bring It On (2000,  PG-13)
11
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
12
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
13
Casino Royale (2006,  PG-13)
14
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
15
Date Movie (2006,  PG-13)
16
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
17
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
18
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
19
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
20
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
21
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
22
Legally Blonde (2001,  PG-13)
23
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
24
Love Actually (2003,  R)
25
Mean Girls (2004,  PG-13)
26
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
27
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
28
Night at the Museum (2006,  PG)
29
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
30
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
31
She's the Man (2006,  PG-13)
32
She's All That (1999,  PG-13)
33
Step Up (2006,  PG-13)
34
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
35
The Mummy (1999,  PG-13)
36
There's Something About Mary (1998,  R)
37
X-Men (2000,  PG-13)
38
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
39
X2 (2003,  PG-13)
40
National Treasure (2004,  PG)
41
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
42
Unaccompanied Minors (Grounded) (2006,  PG)
43
Sleepover (2004,  PG)
44
The Lake House (2006,  PG)
45
Drive Me Crazy (1999,  PG-13)
46
The Perfect Man (2005,  PG)
47
The Prince and Me (2004,  PG)
48
Rumor Has It (2005,  PG-13)
49
The Wedding Date (2005,  PG-13)
50
The Holiday (2006,  PG-13)
51
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
52
Big Business (1988,  PG)
53
Hocus Pocus (1993,  PG)
54
While You Were Sleeping (1995,  PG)
55
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
56
St Trinians (,  Unrated)
57
Twister (1996,  PG-13)
58
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
59
Flightplan (2005,  PG-13)
60
Mannequin (1987,  PG)
61
Mannequin 2: On the Move (1991,  PG)
62
Wild Hogs (2007,  PG-13)
63
Singin' in the Rain (1952,  G)
64
Ice Princess (2005,  G)
65
Christmas in Boston (Instant Message) (2005,  Unrated)
66
Ella Enchanted (2004,  PG)
67
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
68
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
69
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
70
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
71
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
72
The Princess Diaries (2001,  G)
73
Shall We Dance (2004,  PG-13)
74
Epic Movie (2007,  PG-13)
75
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
76
Return to Halloweentown (,  Unrated)
77
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) (2006,  Unrated)
78
Halloweentown (1998,  Unrated)
79
Fantastic Four (2005,  PG-13)
80
Blades of Glory (2007,  PG-13)
81
Ghost Rider (2007,  PG-13)
82
27 Dresses (2008,  PG-13)
83
Halloweentown High (Halloweentown III) (2004,  Unrated)
84
Halloweentown II: Kalabar's Revenge (2001,  PG)
85
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
86
Stick It (2006,  PG-13)
87
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
88
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
89
Spaceballs (1987,  PG)
90
Top Gun (1986,  PG)
91
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
92
Whatever It Takes (2000,  PG-13)
93
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
94
Notting Hill (1999,  PG-13)
95
Zoom (2006,  PG)
96
Read it and Weep (2006,  Unrated)
97
Toothless (1997,  Unrated)
98
Grease 2 (1982,  PG)
99
Stardust (2007,  PG-13)
100
Grease (1978,  PG)
101
Clueless (1995,  PG-13)
102
Twitches (2005,  Unrated)
103
Twitches Too (2007,  Unrated)
104
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
105
About a Boy (2002,  PG-13)
106
Bad Boys (1995,  R)
107
Bad Boys II (2003,  R)
108
Big Momma's House (2000,  PG-13)
109
Get A Clue (2002,  G)
110
A Cinderella Story (2004,  PG)
111
Beauty and the Beast (1991,  G)
112
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
113
Big Daddy (1999,  PG-13)
114
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
115
Chocolat (2000,  PG-13)
116
City of Angels (1998,  PG-13)
117
Cinderella (1950,  G)
118
She's the One (1996,  R)
119
Mystery Woman: Mystery Weekend (2005,  Unrated)
120
Mystery Woman: Snapshot (2005,  Unrated)
121
Mystery Woman: Sing Me a Murder (2005,  Unrated)
122
Mystery Woman: Oh Baby (2006,  Unrated)
123
Fallen Angel (2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments