My Favorite Movies


  HarryPotterFan3's Rating My Rating
1
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
it,s so awesome movie what i never seen












i want to see it
2
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
best movie..ever...it? really was.best movie..what i ever saw..of course i want to see it movie agin.agan,again..because is best
3
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
dance,sing,romance-love this one too





i like it and cool to

i ....
4
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (2008,  G)
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour
love all hannah/miley`s songs-amazing
5
17 Again (2009,  PG-13)
17 Again
best movie ever-of course everybody knows that.i know .i love zac`very very much-like he`s the best actor and singer in the whole world.and he`s beatiful,cute,sexy,great man.i just luv this movie the bestest;;);)
6
Hannah Montana: The Movie (2009,  G)
Hannah Montana: The Movie
it`was so great,awsome,cool ...i really love this movie , when it coming on dvd .i totally will buy it......i love so much this movie like 17 again ,hsm1,2,3 ...bestest movie ever( i can`t wait when "the last song" movie is coming to cinema by miley cyrus)miley you rock and your movies and songs ,you
7
Aquamarine (2006,  PG)
Aquamarine
i love all mermaid movies..and this was so cool movie and of course i like all girls movie..like romance,comedy ,fantasy..





love this!!!!;)
8
High School Musical 2 (2007,  G)
High School Musical 2
all high school musical movies is so awsome
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
harry potter cool
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
it,s good film
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
great movie
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
cool
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i really love this movie..it? the best one ..hermione´s time turner is so cool..and in this movie has funny scenes and sad and really magical with adventure..;)
really love this ..;)
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
and now i love ths movie..it`s unbelieveble,wonderful,amazing,great,brilliant, i just can`t describe this movie ..i have no words ..but i want to say so much words .this movie has so much magic moments and i love that..and i love that many movies are fantasy and adventures like harry potter.you should totally watch this movie..of course if you are harry potter fan...it´s best movie ever ,what i have seen..i`m totally sure that you believe me..
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
16
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
the book and the movie are both AMAZING....super magica movie...i really love this movie..it´was better than the first one...way better...and jacob was so cool.....and i want to know what´s gonna happen in thrth movie or book..i really wanna see this and read this...i recomend this movie all fantasy, adventurous, thriller people, who think that it was pretty amazing, so what you gonna say..love this movie very much...hp is better movie ,,but i totally love it..;)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)...love both jacob or edward..or bella..;)..really great movie..;)
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
very good movie..love johnny`s all movies..he`s a great actor
18
Princess Protection Program (2009,  Unrated)
Princess Protection Program
it`s amazing,great,good,cool movie..
demi is perfect for this character and selena too..
but i like more selena character,,
19
Wizards of Waverly Place The Movie (2009,  Unrated)
Wizards of Waverly Place The Movie
Powerful magic cast by Alex spells trouble for the Russo's.it was amazing..reallly powerful magic in this movie..I love magic ...and Alex and Justin have so magical sis/bro connection...when Alex and Justin talk in the forest, it? made me cry..and i just love this movie ..it´s so magical, what i liked it..;)
20
Aliens in the Attic (2009,  PG)
Aliens in the Attic
i love this movie..it was really good fantasy movie..you should totally watch this if you are like me ,i mean who loves fantasy movie..and ashley is in this..and really awesome and a little bit funny..,;)
21
Picture This! (2008,  Unrated)
Picture This!
ashley´s movies are so awesome..this movie was 100% cool movie...in the end i loved mandy dress8blue dress)..it was so beautiful..and end was so amazing..so romantic...anyway you should watch this movie because it´s so cool..and teenager´s movie..really love this movie..;)
22
Marley & Me (2008,  PG)
Marley & Me
this movie was amazing..the greatest movie about dogs..this was the first movie, when i cried, like it was my dog, it was really touching, it was one best dog movie, really hope that éveryone, who watch this love this movie, i recomended this movie to, who loves dogs and have a dog, who has made your life happy and beautful..the end was really sad, i was crying about 15. minutes..it was really really touchi, but best...you can imagine !!!..pet lovers
23
Avatar (2009,  PG-13)
Avatar
I don´t care, what people said that this movie was boring...I can´t said that because it´s my best movie now,,,loved it...wanna see again, it was really amazing, I recomended to see this to everyone, who love magic, thriller, action,FANTASY,...honestly I ´m not joking....IT was the greatest fantasy movie ever...i love blue and i love this movietoo..;);););))...you totally should watch this..;);););)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments