Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. hasani911
  2. Angeline

Give list a short description

  hasani911's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
2
The Lord of the Rings (1978) (1978,  PG)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
4
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
7
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
8
Elektra (2005,  PG-13)
Click to Rate
9
Troy (2004,  R)
Click to Rate
10
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Selena (1997,  PG)
Click to Rate
12
The Fighting Sullivans (1944,  PG)
Click to Rate
13
Another Cinderella Story (2008,  PG)
Click to Rate
14
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
Click to Rate
17
The Mummy's Tomb (1942,  Unrated)
Click to Rate
18
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
20
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
21
Blood In, Blood Out (1993,  R)
Click to Rate
22
La Bamba (1987,  PG-13)
Click to Rate
23
Wild Chicks (,  Unrated)
Click to Rate
24
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
The Hot Chick (2002,  PG-13)
Click to Rate
26
Gothika (2003,  R)
Click to Rate
27
Catwoman (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Perfect Stranger (2007,  R)
Click to Rate
29
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
Taking Lives (2004,  Unrated)
Click to Rate
31
Life or Something Like It (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Alexander (2004,  R)
Click to Rate
33
Gone in 60 Seconds (2000,  PG-13)
Click to Rate
34
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
The Animated Alias: Tribunal (2004,  Unrated)
Click to Rate
36
Daredevil (2003,  PG-13)
Click to Rate
37
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
Click to Rate
38
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
40
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
The Eye (2008,  PG-13)
Click to Rate
42
Sin City 2 (2008,  Unrated)
Click to Rate
43
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Click to Rate
44
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
45
All That Jazz (1979,  R)
Click to Rate
46
Haven (2004,  R)
Click to Rate
47
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
48
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Click to Rate
49
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
50
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
51
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
52
Pride and Prejudice (2003,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments