My Favorite Movies
| Hayley46Louise's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 2 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 3 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 4 |
Silent Hill (2006, R) |
|
|
| 5 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 6 |
Stand by Me (1986, R) |
|
|
| 7 |
The Texas Chainsaw Massacre (2003, R) |
|
|
| 8 |
The Grudge (2004, Unrated) |
|
|
| 9 |
The Grudge 2 (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
An American Haunting (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 15 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 16 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
|
| 17 |
Reeker (2005, Unrated) |
|
|
| 18 |
The Exorcism of Emily Rose (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Number 23 (2007, R) |
|
|
| 21 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 22 |
Grease 2 (1982, PG) |
|



