My Favorite Movies


  hazelnelson31's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
k
2
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
g
3
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
wow
4
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
wow
5
300 (2007,  R)
300
g
6
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
A Beautiful Mind
k
7
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
k
8
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
g
9
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
g
10
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
g
11
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted
g
12
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
g
13
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
g
14
Alien (1979,  R)
Alien
g
15
American History X (1998,  R)
American History X
g
16
American Beauty (1999,  R)
American Beauty
g
17
Aquamarine (2006,  PG)
Aquamarine
g
18
Are We Done Yet? (2007,  PG)
Are We Done Yet?
g
19
Are We There Yet? (2005,  PG)
Are We There Yet?
g
20
Baby Boy (2001,  R)
Baby Boy
w
21
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Big Momma's House
g
22
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
g
23
Black Hawk Down (2001,  R)
Black Hawk Down
g
24
Blade - Trinity (2004,  R)
Blade - Trinity
wow
25
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Blades of Glory
g
26
Blood Diamond (2006,  R)
Blood Diamond
wow
27
Blow (2001,  R)
Blow
g
28
Boyz n the Hood (1991,  R)
Boyz n the Hood
g
29
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Breakfast at Tiffany's
k
30
Bride of Chucky (1998,  R)
Bride of Chucky
g
31
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
k
32
Children of Men (2006,  R)
Children of Men
k
33
Crank (2006,  R)
Crank
g
34
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly
g
35
Cruel Intentions (1999,  R)
Cruel Intentions
wow
36
Deja Vu (2006,  PG-13)
Deja Vu
wow
37
Die Hard (1988,  R)
Die Hard
w
38
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
k
39
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3)
g
40
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
wow
41
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
w
42
Flushed Away (2006,  PG)
Flushed Away
w
43
Four Brothers (2005,  R)
Four Brothers
w
44
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump
w
45
Full Metal Jacket (1987,  R)
Full Metal Jacket
wow
46
Friday the 13th (1980,  R)
Friday the 13th
k
47
Ghost (1990,  R)
Ghost
k
48
Girl, Interrupted (1999,  R)
49
Hostel (2006,  R)
Hostel
k
50
Honey (2003,  PG-13)
Honey
k
51
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Jurassic Park
k
52
King Kong (2005,  PG-13)
King Kong
kk
53
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Kingdom of Heaven
k
54
Liar Liar (1997,  PG-13)
55
Lady in the Water (2006,  PG-13)
Lady in the Water
wow
56
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Ladder 49
wow
57
Little Man (2006,  PG-13)
Little Man
wow
58
Love and Basketball (2000,  PG-13)
Love and Basketball
wow
59
Men in Black II (2002,  PG-13)
Men in Black II
wow
60
Men in Black (1997,  PG-13)
Men in Black
wow
61
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
wow
62
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
wow
63
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
wow

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments