My Favorite Movies
| hbsrocks's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Not Without My Daughter (1991, PG-13) |
|
|
| 2 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 5 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 6 |
Scarface (1983, R) |
|
|
| 7 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
|
| 8 |
Born to Ride (1991, PG) |
|
|
| 9 |
Wedding Wars (2006, Unrated) |
|
|
| 10 |
The Marriage Fool (Love After Death) (1998, Unrated) |
|
|
| 11 |
Gleaming the Cube (1989, PG-13) |
|
|
| 12 |
Thief Of Hearts (1984, R) |
|
|
| 13 |
Navajo Blues (1996, R) |
|
|
| 14 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 15 |
America's Sweethearts (2001, PG-13) |
|
|
| 16 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
|
| 17 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 18 |
Satisfaction (1988, PG-13) |
|
|
| 19 |
Mystic Pizza (1988, R) |
|
|
| 20 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 21 |
Love Potion #9 (1992, PG-13) |
|
|
| 22 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
|
| 23 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 24 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
Speed 2 - Cruise Control (1997, PG-13) |
|
|
| 26 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 27 |
Lost in Yonkers (1993, PG) |
|
|
| 28 |
What's Cooking? (2000, PG-13) |
|
|
| 29 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 30 |
Murphy's Romance (1985, PG-13) |
|
|
| 31 |
Places in the Heart (1984, PG) |
|
|
| 32 |
Eye For An Eye (1996, R) |
|
|
| 33 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|


