My Favorite Movies
All-Time favs
| Headswillroll360's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 2 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 3 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 4 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 5 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 6 |
The Movie Hero (Frame of Mind) (2003, Unrated) |
|
| 7 |
A Scanner Darkly (2006, R) |
|
| 8 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
| 9 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|
| 11 |
Zodiac (2007, R) |
|
| 12 |
29th Street (1991, R) |
|
| 13 |
I Heart Huckabees (2004, R) |
|
| 14 |
Bickford Shmeckler's Cool Ideas (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Now You Know (2002, R) |
|
| 16 |
The F Word (2005, Unrated) |
















