My Favorite Movies


  heartsBritniNicolehe's Rating My Rating
1
Clueless (1995,  PG-13)
2
City of Angels (1998,  PG-13)
3
Walk the Line (2005,  PG-13)
4
Cinderella Man (2005,  PG-13)
5
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
6
The Warriors (1979,  R)
7
Remember the Titans (2000,  PG)
8
Beaches (1988,  PG-13)
9
Flashdance (1983,  R)
10
Footloose (1984,  PG)
11
Center Stage (2000,  PG-13)
12
Bring It On (2000,  PG-13)
13
Jarhead (2005,  R)
14
Braveheart (1995,  R)
15
Varsity Blues (1999,  R)
16
The Godfather (1972,  R)
17
American History X (1998,  R)
18
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
19
The Winning Season (2004,  PG)
20
Saturday Night Fever (1977,  PG)
21
Pulp Fiction (1994,  R)
22
Love and Basketball (2000,  PG-13)
23
My Girl (1991,  PG)
24
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
25
Cry Baby (1990,  PG-13)
26
You Got Served (2004,  PG-13)
27
Grease (1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments