My Favorite Movies
| heartsJessicahearts3114's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 3 |
Harold and Kumar Go to White Castle (, R) |
|
| 4 |
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008, R) |
|
| 5 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 6 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 7 |
Pineapple Express (2008, R) |
|
| 8 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Scarface (1983, R) |
|
| 12 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 13 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 14 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 15 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 16 |
Casino (1995, R) |
|
| 17 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 18 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 19 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 20 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 21 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 22 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 23 |
Sin City (2005, R) |
|
| 24 |
Sin City 2 (2011, Unrated) |
|
| 25 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 26 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
| 27 |
Role Models (2008, R) |
|
| 28 |
Bolt (2008, PG) |
|
| 29 |
Zack and Miri Make a Porno (2008, R) |
|
| 30 |
Quantum of Solace (2008, PG-13) |
|
| 31 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 32 |
Bad Apple (2004, Unrated) |
|
| 33 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 34 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 35 |
Paul Blart: Mall Cop (2009, PG) |



































