My Favorite Movies
| heartsLiebeMichheart's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stage Beauty (2004, R) |
|
| 2 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Closer (2004, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 5 |
The United States of Leland (2004, R) |
|
| 6 |
The Good Humor Man (2005, R) |
|
| 7 |
Thumbsucker (2005, R) |
|
| 8 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 10 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 11 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Lord of War (2005, R) |
|
| 13 |
The Comedians of Comedy (2005, Unrated) |
|
| 14 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 16 |
Mary Poppins (1964, G) |
















