My Favorite Movies


  heatherm9698's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
3
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
4
Clue (1985,  PG)
5
Lucky 7 (2003,  PG-13)
6
Can't Buy Me Love (1987,  PG-13)
7
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
8
Enchanted (2007,  PG)
9
Loverboy (1989,  PG-13)
10
Legally Blonde (2001,  PG-13)
11
Cruel Intentions (1999,  R)
12
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
13
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
14
Fear (1996,  R)
15
A Far Off Place (1993,  PG)
16
Top Secret! (1984,  PG)
17
The Mask (1994,  PG-13)
18
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
19
The Number 23 (2007,  R)
20
Liar Liar (1997,  PG-13)
21
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
22
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
23
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
24
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
25
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
26
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
27
Peggy Sue Got Married (1986,  PG-13)
28
50 First Dates (2004,  PG-13)
29
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
30
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
31
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
32
Fever Pitch (The Perfect Catch) (2005,  PG-13)
33
Irreconcilable Differences (1984,  PG)
34
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
35
Batman Forever (1995,  PG-13)
36
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
37
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
38
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
39
Stephen King's Cat's Eye (1985,  PG-13)
40
Scream (1996,  R)
41
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
42
The Pelican Brief (1993,  PG-13)
43
Notting Hill (1999,  PG-13)
44
Erin Brockovich (2000,  R)
45
Something to Talk About (1995,  R)
46
Pretty Woman (1990,  R)
47
Mystic Pizza (1988,  R)
48
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
49
Steel Magnolias (1989,  PG)
50
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
51
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments