Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  heathersalley2005's Rating My Rating
1
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
2
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
9
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
10
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
11
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
12
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
13
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
14
Scream (1996,  R)
Click to Rate
15
Scream 2 (1997,  R)
Click to Rate
16
Scream 3 (2000,  R)
Click to Rate
17
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
18
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
19
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
23
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
24
Zapped Again! (1993,  R)
Click to Rate
25
Rudy (1993,  PG)
Click to Rate
26
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
27
Bad News Bears (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
29
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
30
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
31
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
32
WWE Armageddon (2006) (,  Unrated)
Click to Rate
33
WWE: D-Generation-X (,  Unrated)
Click to Rate
34
Lipstick & Dynamite - The First Ladies of Wrestling (2004,  Unrated)
Click to Rate
35
Mick Foley's Greatest Hits & Misses: A Life in Wrestling (1972,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments