My Favorite Movies
| HeathLedger4EVER's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Haven (2006, R) |
|
| 2 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 4 |
The Jacket (2005, R) |
|
| 5 |
Paranoid Park (2007, R) |
|
| 6 |
Låt den Rätte Komma In (Let the Right One in) (2008, R) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Ninth Gate (1999, R) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 10 |
Righteous Kill (2008, R) |
|
| 11 |
The Haunted Airman (2006, Unrated) |
|
| 12 |
X-Men Origins - Wolverine (2009, PG-13) |
|
| 13 |
Candy (2006, R) |
|
| 14 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 15 |
Casanova (2005, R) |
|
| 16 |
Newsies (1992, PG) |
















