My Favorite Movies


  hebe1982's Rating My Rating
1
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum
very good show and the T Rex com alive
2
Eragon (2006,  PG)
Eragon
The movie is good on the sci fiction and the comptur anima.. waiting 4 part 2
3
Norbit (2007,  PG-13)
Norbit
very funny show frm eddie murphy
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
wonderful movie i ever see
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
6
Wild Hogs (2007,  PG-13)
7
Happily N'Ever After (2006,  PG)
Happily N'Ever After
fairytales lands come alives, and a twist of fate with cinderalle
8
Mr. Bean's Holiday (2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
very funny movie, as Mr bean is very down in luck in his trip to Cannis.. Worth to watch over and over again
9
Bean (1997,  PG-13)
10
DOA: Dead or Alive (2007,  PG-13)
DOA: Dead or Alive
it rock ... the action is awsome and wonderful fighting show the anima in graphics is good
11
Cardcaptor Sakura - The Movie (1999,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie
good anima
12
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
13
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
14
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages (2005,  Unrated)
15
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) (2006,  Unrated)
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty)
It a wonderful movie as i full of laugher and sadness too. i love the songs too. good to watch.
16
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
funny movie, like have spider pig. and about envirmoment nature..
17
Ratatouille (2007,  G)
Ratatouille
it a cute movie , showing that anyone one even a rat can cook and be the top chef...

I like the story very much
18
Chocolate (2008,  R)
Chocolate
a powerful movie i ever saw . the actions was great.
19
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
the movie is a big bomb for all transformers fan out there, it a must see moive ..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments