My Favorite Movies
| hEyImLeGaL9603444's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ali (2001, R) |
|
| 2 |
Surviving the Game (1994, R) |
|
| 3 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
| 5 |
Varsity Blues (1999, R) |
|
| 6 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
| 7 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 8 |
School Daze (1988, R) |
|
| 9 |
Training Day (2001, R) |
|
| 10 |
Rosewood (1997, R) |
|
| 11 |
A Man Apart (2003, R) |
|
| 12 |
Outta Time (2002, R) |
|
| 13 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 14 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Drive Me Crazy (1999, PG-13) |
|
| 16 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
| 17 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 19 |
Chill Factor (1999, R) |
|
| 20 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
| 21 |
John Q (2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 23 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 24 |
The Emperor's New Groove (2000, G) |
|
| 25 |
Hitched (2002, Unrated) |
|
| 26 |
Open Water (2004, R) |
|
| 27 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 28 |
Sugar & Spice (2001, PG-13) |
|
| 29 |
Road Trip (2000, R) |
|
| 30 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
| 31 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 32 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 33 |
Model Behavior (2000, Unrated) |
|
| 34 |
Troy (2004, R) |
|
| 35 |
Footloose (1984, PG) |
|
| 36 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 37 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 38 |
Undercover Brother (2002, PG-13) |
|
| 39 |
Kiss The Girls (1997, R) |
|
| 40 |
The Art of War (2000, R) |
|
| 41 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 42 |
Paparazzi (2004, PG-13) |
|
| 43 |
Glitter (2001, PG-13) |
|
| 44 |
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004, PG) |
|
| 45 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
| 46 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
| 47 |
Jingle All the Way (1997, PG) |
|
| 48 |
Mulan (1998, G) |
|
| 49 |
Space Jam (1996, PG) |
|
| 50 |
Weird Science (1985, PG-13) |
|
| 51 |
Waxwork (1988, R) |

















































